Peelingi chemiczne pobudzają skórę do odnowy i regeneracji. Doskonale zwalczają defekty skóry i są jedną z najbardziej znanych i cenionych metod odmładzania. Podczas zabiegu peeling chemiczny o odpowiednim stężeniu usuwa zewnętrzną warstwę komórek, inicjując procesy naprawcze zachodzące w skórze.
Stężenia kwasów
Inaczej działa kwas o stężeniu 15%, a inaczej ten, który jest 70-procentowy. Kwas o stężeniu 15% ma właściwości nawilżające, regenerujące i delikatnie złuszczające górne warstwy skóry. Kwas 35-procentowy działa tak jak 15-procentowy, ale powoduje mocniejsze złuszczenie. Peeling głęboki kwasem 70-procentowym daje efekt złuszczenia oraz pobudza skórę do odnowy. Działanie kwasu zależy od jego stężenia, pH, stanu skóry oraz czasu aplikacji. Kwas dobiera się do rodzaju i kondycji skóry.
Zalety zbiegu
Po zabiegu z użyciem peelingu chemicznego skóra staje się gładsza, jędrniejsza, bardziej nawilżona. Ma wyrównany i zdrowy koloryt.
Zaleca się wykonanie 6–12 zabiegów, w odstępie 14–21 dni, w zależności od rodzaju oraz intensywności występującego problemu. Rezultaty są widoczne już po 1 zabiegu.
Wskazania
- zmiany barwnikowe: ostuda (melasma, chloasma), przebarwienia pozapalne, plamy soczewicowate, piegi, przebarwienia posłoneczne (w tym rogowacenie starcze)
- zaburzenia rogowacenia, suchość skóry, rogowacenie przymieszkowe
- starzenie się skóry, foto aging, zmarszczki, utrata jędrności i napięcia
- skóra poszarzała, ziemista (u palaczy)
- skóra łojotokowa, zanieczyszczona
- trądzik zaskórnikowy, grudkowo-krostkowy
- zmiany potrądzikowe (ubytki, blizny, przebarwienia)
- rozstępy
Przeciwwskazania:
- ciąża
- skóra podrażniona lub z otarciami
- zaawansowana postać trądziku różowatego
- jednostki chorobowe skóry (bielactwo, AZS, rybia łuska)
- choroba nowotworowa