Zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę aktywnych substancji nawilżających, regenerujących, odżywczych i innych. W skład tego preparatu wchodzi kwas hialuronowy, który ma właściwości odmładzające, krzemionka wulkaniczna i kompleksy multiwitaminowe. Zadaniem tych odżywczych substancji jest pobudzenie obumarłych lub obumierających komórek do życia. Dzięki zabiegowi zostaje zwiększona produkcja kolagenu i elastyny.
Mezoterapię igłową można stosować także na szyi i dekolcie, a także w miejscach dotkniętych cellulitem (na udach, brzuchu czy pośladkach).
U osób mających problemy z łysieniem często wykonuje się zabieg mezoterapii igłowej na porost włosów. Wówczas pod skórę wtłacza się specjalny preparat o unikalnym składzie.
Efekty zabiegu
- poprawa kondycji skóry już po pierwszym zabiegu
- wygładzenie zmarszczek i spłycenie bruzd
- ujędrnienie skóry
- rozświetlenie skóry
- regeneracja, odżywienie, nawilżenie (w zależności od zastosowanego preparatu) skóry
- zahamowanie łysienia i odrost 20% włosów
- poprawa metabolizmu skóry i redukcja cellulitu
Częstotliwość zabiegów
Decydując się na mezoterapię, warto poddać się serii zabiegów – wówczas efekty będą najbardziej widoczne. Przez dwa pierwsze miesiące zabieg należy przeprowadzać maksymalnie raz na dwa tygodnie. Aby utrzymać efekt jak najdłużej, zabieg trzeba powtarzać raz w miesiącu przez pół roku.
Mezoterapia igłowa nie wywołuje nieprzyjemnych skutków ubocznych. Skóra po zabiegu może być delikatnie zaczerwieniona, ale po kilku dniach wraca jej naturalny kolor.
Przeciwwskazania do zabiegu
- alergia na preparat
- stany ropne i zapalne skóry
- opryszczka
- ciąża