Makijaż permanentny to doskonała alternatywa dla tradycyjnego makijażu. Technika permanentna polega na aplikacji bezpiecznego barwnika o odpowiednim kolorze w głąb skóry za pomocą mikro nakłuć.
Głównym celem makijażu trwałego (permanentnego) jest uzyskanie nieskazitelnego wyglądu oczu, ust i brwi, w tym uzupełnienie ubytków w łuku brwiowym lub całkowite odtworzenie brwi.
ZALETY MAKIJAŻU PERMANENTNEGO:
- trwałość (od 3 do 6 lat w zależności od indywidualnych uwarunkowań),
- oszczędność czasu codziennie rano podczas porannej toalety,
- idealnie precyzyjny makijaż w każdych warunkach atmosferycznych (na basenie, w saunie, na plaży, itd.),
- możliwość korekcji wad urody i upiększenia twarzy zgodnie z kanonami piękna,
Wykonanie perfekcyjnego makijażu permanentnego wymaga dwóch lub trzech wizyt w gabinecie kosmetologicznym. Dobór kształtu, koloru i metody wykonania ustalany jest przed pierwszym zabiegiem. W trakcie wizyty kosmetolog (linergista) wykonuje właściwy zabieg wprowadzenia barwika. Efekt uzyskany po pierwszym zabiegu jest zdecydowanie przerysowany. W ciągu 5 - 10 dni kolor traci swoją intensywność o 40 - 50%, dopiero wówczas można obserwować efekt zbliżony do finalnego.
Po 2 tygodni należy udać się na 2 wizytę – korektę. Do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów konieczna jest co najmniej 1 – 2 wizyty – korekty.
OKOLICE NA KTÓRYCH WYKONUJE SIĘ MAKIJAŻ PERMANENTNY:
BRWI
- METODA CIENIA - metoda piórkowa - imituje całą brew jako rysunek o wypełnionym obrysie
- METODA PIÓRKOWA - imituje pojedyncze włoski
W pojęciu pięknej stylizacji oka mieści się także odpowiednie dobranie kształtu i koloru brwi. Wiele kobiet traci naturalne brwi w przebiegu zmian hormonalnych lub nadmiernej depilacji. W niektórych przypadkach dochodzi do całkowitej utraty włosków. Makijaż permanentny brwi pozwala wypełnić ubytki włosków oraz doskonale zastępuje całą brew.
KRESKA NA POWIECE GÓRNEJ I DOLNEJ
Dzięki permanentnej kresce na powiece górnej można cieszyć się doskonałym obrysem oka po zmyciu makijażu. Delikatna kreska przy samej linii rzęs sprawia, że rzęsy wydają się bardziej gęste, delikatnie przedłużona i wyciągnięta ku górze – otwiera oko, zaś kreski okalające oko na górnej i dolnej powiece – dodają wyrazistości spojrzeniu.
Bezpośrednio dobę przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu, ograniczyć wysiłek fizyczny i porządnie się wyspać. Zaleca się odstawienie wszelkich preparatów stosowanych na linię rzęs, np. odżywek przyspieszających porost rzęs. Stosując się do tych zaleceń Klient uniknie opuchnięcia powiek, które utrudnia poprowadzenie idealnej kreski.
Po zabiegu należy liczyć się z wystąpieniem tkliwości, zaczerwienienia i opuchnięcia powiek, co jest procesem naturalnym i krótkotrwałym (ok. 24h – 36h). Istotne jest używanie odpowiednio zaleconego kosmetyku o działaniu łagodzącym i przyspieszającym gojenie.
USTA
- KONTUR UST
- KONTUR Z CIENIOWANIEM
- KONTUR Z WYPEŁNIENIEM
Z wiekiem naturalny kontur oraz intensywny kolor ust zmieniają się. Usta tracą czerwień wargową, kolor staje się niewyraźny i wypłowiały. Kobiety w różnym wieku zmagają się także często z asymetrią prawej lub lewej strony ust, jak również ze zbyt wąskimi ustami, co może być źródłem kompleksów dotyczących wyglądu twarzy. Makijaż permanentny ust wykonuje się w celu:
- odtworzenia wyraźnego konturu ust,
- nadania wyrazistości ustom poprzez ich koloryzację lub cieniowanie,
- korekcji asymetycznych ust,
- delikatnego powiększenia ust,
Zalecenia przed wykonaniem makijażu permanentnego ust:
3 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy rozpocząć proces intensywnego nawilżania ust poprzez smarowanie skóry ust 3-5 razy dziennie pomadką do ust lub balsamem, olejem kokosowym czy masłem karite. Zaleca się 7 dni przed zabiegiem permanentnej koloryzacji ust wykonać zabieg mikrodemabrazji diamentowej, który ma na celu usunięcie zrogowaciałego naskórka oraz wygładzenie skóry ust. Przed zabiegiem należy nabyć w aptece Heviran – lek przeciwwirusowy (przeciw opryszczce) oraz stosować go 5 dni przed i 5 dni po zabiegu.
PIELĘGNACJA PO ZABIEGU:
Po zabiegu następuje proces gojenia ust. Regeneracji naskórkowej towarzyszy powstawanie drobnych strupków, których nie wolno rozdrapywać ani pocierać w przypadku swędzenia!
Po wykonaniu zabiegu należy przestrzegać zaleceń linergistki. Nie wolno korzystać w początkowym okresie pozabiegowym z solarium, sauny ani basenu, pocierać brwi i stosować peelingów kosmetycznych. Należy pigmentowaną okolicę natłuszczać odpowiednim preparatem w celu prawidłowego wygojenia się skóry.
PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU:
- wzmożone alergie
- choroba nowotworowa – w trakcie leczenia
- epilepsja
- zakażenie wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby
- częste występowanie opryszczki
- tendencje do stanów zapalnych spojówki,
- choroby oczu o nasilonym przebiegu
- przyjmowanie silnych leków, leków przeciwzakrzepowych
- ciąża, karmienie piersią
- tendencja do tworzenia się bliznowców
- infekcje wirusowe i bakteryjne