Na pewnych partiach ciała, takich jak uda, pośladki, biodra, brzuch, plecy oraz ramiona, dochodzi do nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej. By się jej pozbyć, stosuje się lipolizę ultradźwiękową, zwaną także lipolizą kawitacyjną. Zabieg jest bardzo skuteczny, co sprawia, że cieszy się ogromną popularnością. Polega na uszkadzaniu komórek tkanki tłuszczowej za pomocą fali akustycznej o określonej, niskiej częstotliwości.
Działanie i efekty zabiegu:
- redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej
- niweluje cellulit
- zmniejsza obwód ciała (okolicy poddawanej zabiegowi)
- poprawia mikrokrążenie
- przyśpiesza metabolizm komórek
- modeluje sylwetkę
- uelastycznia skórę
Urządzenie, którym wykonuje się zabieg, ma funkcję IR (infrared). Jej zastosowanie umożliwia silne rozgrzanie tkanki, dzięki czemu fale łatwiej przenikają w jej głąb i szybciej ją „rozpuszczają”.
Zabieg na wybraną okolicę trwa 45 min, jest bezinwazyjny i bezbolesny. Można łączyć go z IR (infrared), RF (radio frequency) oraz dermomasażem podciśnieniowym.
Efekty widoczne są po każdym zabiegu, jednak aby rezultaty były jeszcze bardziej zadowalające, najlepiej jest wykonać od 8 do 16 zabiegów. Decyzję dotyczącą częstotliwości i liczby zabiegów podejmuje się na konsultacji poprzedzającej kurację.
Lipoliza ultradźwiękowa jest alternatywą dla inwazyjnych i bolesnych zabiegów chirurgicznych wymagających znieczulenia (np. liposukcja chirurgiczna, liposukcja wodna).
Aby przygotować się do lipolizy, należy:
- minimum tydzień przed zabiegiem pić nie mniej niż 2 l wody niegazowanej dziennie
- wyeliminować z diety potrawy zawierające duże ilości węglowodanów oraz lipidów
- rozpocząć aktywność fizyczną
Przeciwskazania do lipolizy ultradźwiękowej
- ciąża
- nowotwór
- epilepsja
- ostre stany zapalne
- rozrusznik serca
Zapraszamy na bezpłatną konsultację kosmetologiczną!