Skóra sucha, szara, zmęczona

Sucha skóra szybciej się starzeje, jest podatna na podrażnienia, często zaczerwieniona. Towarzyszy jej uczcie pieczenia i świądu. Łuszczy się i staje się coraz cieńsza.

Suchość skóry może pojawić się u każdego człowieka, niezależnie od jego wieku, płci czy rasy. Problem ten dotyczy nawet 1520% populacji, a liczba zmagających się z nim osób sukcesywnie wzrasta. Najczęściej pojawia się po 45. roku życia.

Przyczyny suchości skóry

- wewnętrzne – m.in. uwarunkowania genetyczne, przewlekłe choroby somatycznych (np. astma, choroby tarczycy, cukrzyca), schorzenia dermatologiczne (np. atopowe zapalenie skóry), biologiczne starzenie się skóry

- zewnętrzne – zbyt częste mycie skóry nieodpowiednimi preparatami, co powoduje utratę naturalnej warstwy ochronnej skóry – płaszcza hydrolipidowego, który pokrywa skórę i zapobiega nadmiernej utracie wody, stosowanie środków odkażających i różnego rodzaju środków czyszczących (szczególnie zawierających alkohol, żeli, mydeł, płynów), niska temperatura, zbyt niska wilgotność powietrza.

Polecane zabiegi

Osobom, które mają przesuszoną skórę (bez względu na ich wiek), zaleca się wykonywanie zabiegów intensywnie nawilżających i rewitalizujących. Odpowiednie nawilżenie skóry gwarantuje jej prawidłowe funkcjonowanie i sprawia, że dłużej pozostaje młoda. 


Zabiegi intensywnie nawilżające w ProfiDerm:

(inne zabiegi oraz metody łączone, ustalane są na indywidualnej konsultacji)

ProfiDerm - Profilaktyka Zdrowej Skóry - Dłonie zniszczone, przebarwienia na dłoniach
ProfiDerm © 2013-2018
Design: RedRockS - Agencja Kreatywna | ProfiDerm © 2013-2018